Thumbnail image
LUGJET E VERDHA (PJESA E PARË ) - REXHEP HOXHA
3.50 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Lexues te lugjeve te verdha, Bardhec Shpendi ia kishte dhene Besen Ujkut Delengrenes se do tia conte atij ate qe I kishte lindur ate dite ne shtepi. Pas shtate vajzave Xhykes, Kumrijes, Bjeshkes, Shakes, Shkurtes, Drites dhe Nushes, Bardhecit I kishte lindur djali, Shpendi. E Besen e dhene Ujkut Delengrenes Bardhec Shpendi duhet mbajtur! Ashtu te mbeshtjelle me mendela, Bardheci ia con Shpendin Ujkut Delengrenes. Se cka do te perjetoje Shpendi i vogel me nenen e pyllit Ermiren, Bishtkuqen Xinxare, Plaken Ugurzeze dhe personazhe te tjera do ta kuptoni kur te lexoni librin e Rexhep Hoxhes, Lugjet e verdha.

Cilësitë

Shtëpia botuese Lugjet e Verdha
GTIN 9789951704014
Kodi i produktit 9789951704014

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen