Thumbnail image
ROMEO DHE ZHULIETA - SHEKSPIRI VOL.5
6.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Historia më e njohur e dashurisë, “Romeo dhe Xhuljeta” është ndër veprat e para të shkruara nga Shekspiri. Është historia e dy të rinjve të dashuruar, vdekja tragjike e të cilëve në emër të dashurisë ndal luftën mes dy familjeve. Bashkë me “Hamletin”, kjo është vepra që është vënë më shumë në skenë, ndërsa Romeo dhe Xhuljeta janë personifikimet e të dashuruarve deri në vdekje. ?

Cilësitë

Shtëpia botuese Onufri
Faqe 147
GTIN 9789994342136
Kodi i produktit 9789994342136

Vlerësimet1
5.00 (1 vlerësime)

Perfect

[email protected] e diel, 19 prill 2020

Jam shum e kenaqur me porosin😁 shum faleminderit☺️

A ju ndihmoj ky vlerësim?
SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen