Thumbnail image
DONA FLOR DHE DY BURRAT E SAJ - JORGE AMADO
15.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Askush nuk habitet kur sharmanti e kokëforti Vadinho dos Guimaraes, një kumarxhi i famshëm për humbjet e tij, vdes gjatë Karnavaleve. Vejusha e tij e përvuajtur, i kushtohet gatimit në shkollë dhe miqve të saj, të cilët e nxisin të rimartohet. Shpejt, ajo tërhiqet pas një farmacisti i cili është gjithçka që Vadinho nuk ishte dhe është plotësisht e gatshme të martohet me të. Por pas dasmës, ajo nis të ëndërrojë për vëmendjen erotike të burrit të saj të parë; dhe një mbrëmje, vetë Vadinho, shfaqet pranë krevatit të saj, si hamshor i vërtetë, për të rimarrë të drejtat e tij martesore.

Cilësitë

Shtëpia botuese Onufri
Faqe 592
GTIN 9789928226198
Kodi i produktit 9789928226198

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen