Thumbnail image
E KUQJA DHE E ZEZA - MEHMET KRAJA
12.00 € 14.00 € (-14%) Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Mehmet Kraja, tani si një ndër mjeshtërit e shquar të krijimtarisë narrative – zhanrit romanor, me lehtësi ia nënshtron poetikës së vet gjithë laramaninë proceduese narrative, tërë ngarkesën historike, përçudnimin kohor, perspektivat përshkruese, pra, tërë korpusin stilor tregimtar që, sipas parimit poetik, i bluan natyrshëm në mullirin e vet, duke krijuar tërësi harmonike.

Cilësitë

Shtëpia botuese Onufri
Faqe 464
GTIN 9789928186751
Kodi i produktit 9789928186751

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen