Thumbnail image
MËSIMET E DIOLËS - DIOLA DOSTI BAFTIU
10.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Vetë autorja ka thënë se ka qenë pikërisht vdekja e gjyshit që ka bërë që ajo ti përkushtohet më shumë kësaj lëmie. Nutricionistja shqiptare, Diola Dosti-Baftiu afërsinë me natyrën e kishte ndjerë qysh në moshë shumë të re, ndonës, ndonëse është lindur në qytet. Mirëpo, kjo nuk kishte ndikuar që Diola t’i përkushtohej mënyrës së shëndetshme të të jetuarit që të ofron universi i pafund i natyrës. “Ishte pikërisht koha kur kam qenë në vitin e tretë në gjimnaz, kur unë kam humbur një ndër njerëzit më të dashur, ka qenë gjyshi im i cili ka humbur jetën nga asma bronkiale dhe komplet ideja dhe qëllimi i “Mësimeve të Diolës” ka filluar pikërisht në atë kohë kur unë gjatë lamtumirës së fundit i premtova dhe i thashë gjyshit tim që: Do të bëj për të tjerët, atë që nuk arrita të bëj dot për ty. në këtë libër mund të informohesh për një numër të madh sëmundjesh të cilat për t’ia bërë sa më të lehtë lexuesit janë të listuara sipas alfabetit. Aty përfshihen kryesisht sëmundjet që prekin vendin tonë, njerëzit dhe individët në Kosovë, Shqipëri por edhe në Maqedoni.

Cilësitë

Shtëpia botuese Magjia e Librit
Faqe 244
GTIN 9789951693219
Kodi i produktit 9789951693219

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen