Thumbnail image
ODISEJA, (E THJESHTË) -HOMERI
10.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Në veprën e Homerit përshkruhen peripecitë e Odiseut, i cili pas rënies së Trojës nis rrugëtimin për t’u kthyer në vendin e tij, Itakë. Sipas mitologjisë greke, Odiseu u tha grekëve të ndërtonin një kal të madh prej druri, në barkun e të cilit u futën disa ushtarë grekë. Ata e lanë kalin në portën e qytetit të Trojës dhe u fshehën. Trojanët menduan se lufta përfundoi, morën kalin dhe e futën brenda në qytet. Në veprën e Homerit përshkruhen peripecitë e Odiseut, i cili pas rënies së Trojës nis rrugëtimin për t’u kthyer në vendin e tij, Itakë. Sipas mitologjisë greke, Odiseu u tha grekëve të ndërtonin një kal të madh prej druri, në barkun e të cilit u futën disa ushtarë grekë. Ata e lanë kalin në portën e qytetit të Trojës dhe u fshehën. Trojanët menduan se lufta përfundoi, morën kalin dhe e futën brenda në qytet.

Cilësitë

Shtëpia botuese Onufri
Faqe 453
GTIN 9789994342037
Kodi i produktit 9789994342037

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen