Thumbnail image
OTELLO - SHEKSPIRI VOL.4
5.00 € Në stok: I padisponueshëm
Përshkrimi

Për shkak të çështjeve të trajtuara në vepër: racizmi, dashuria, xhelozia dhe tradhtia, Otello është një nga pjesët që vihet më shpesh në skenë. Kritikët letrarë kanë bërë vlerësime të ndryshme për veprën. Ka pasur nga ata që Otellon e kanë cilësuar si punën më të mirë të dramaturgut të njohur dhe si më romantikun e karaktereve të Shekspirit, të tjerë e cilësojnë si egoist. E vërteta është se edhe sot, Otello është personifikim i dashurisë ekstreme, i xhelozisë fatale.

Cilësitë

Shtëpia botuese Onufri
Faqe 223
GTIN 9789994332748
Kodi i produktit 9789994332748

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen