Thumbnail image
VERORJA - REXHEP HOXHA
5.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

lexues te Verores, Losh Bala, nga Lugu I Vojses, jo me larg se nje vrap kali nga shtepia e Bardhec Shpendit te Frashnjetit, e kishte rritur vajzen e tij, Veroren e bukur, me mund te madh, por i lumtur. Nje dite prej ditesh Veroren ia rrembejne! E, Losh Bala, mbetet i vetmuar ne kasollen e tij te varfer. Deshironi te kuptoni se cka perjeton Verorja, me neneshoren, Grishen, Eshken, Dasho Rrapin, Shkelen, Galushen, pastaj me qengjine bute, Galanin, me lepurin e bardhe dhe me zogun sqeparte? Se cka do te perjetoje Ylli dhe Hena, dy lulet diellore te Verores, me baba Loshin, Kaloshin Taramashin dhe Tarapushin? Kete do ta kuptoni kur te e lexoni librin e shkrimtarit Rexhep Hoxha.Verorja.

Cilësitë

Shtëpia botuese Lugjet e Verdha
GTIN 9789951704021
Kodi i produktit 9789951704021

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen